Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku to hasło przewodnie tegorocznej, 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 24 listopada 2018 r.

Tego dnia w 19 miastach Polski w godzinach 10-16 niemal 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych.

W ostatnią sobotę miesiąca, 24 listopada, odbędzie się dziewiąta edycja Dnia Otwartego Notariatu – największej akcji nieodpłatnego poradnictwa, organizowanej cyklicznie przez samorząd notarialny, w ramach której od godziny 10.00 do 16.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku notariusze Izby Notarialnej w Gdańsku będą udzielali wszystkim zainteresowanym nieodpłatnych porad prawnych.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. W jej ramach będzie można zasięgnąć profesjonalnych porad między innymi w kwestii sporządzenia testamentów, darowizn, pełnomocnictw oraz różnych form przekazywania majątku. Nie ogranicza to jednak listy tematów udzielanych porad. Notariusze będą odpowiadać na pytania dotyczące wszystkich spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych z pomocy rejentów będą mogły skorzystać także osoby głuchonieme (tłumacz języka migowego będzie obecny w godz. od 10.00 do 12.00).

Akcji organizowanej przez Izbę Notarialną w Gdańsku w tym rok przyznano patronat honorowy Prezydenta Miasta Gdańska.

O tym, że Dzień Otwarty Notariatu – rozumiany przede wszystkim jako sposób  na podniesienie poziomu świadomości prawnej obywateli – jest potrzebny, świadczy bardzo duże zainteresowanie społeczne dotychczasowymi edycjami naszej imprezy. Tak dobre wyniki zawdzięczamy także dotychczasowej współpracy z mediami oraz lokalnymi instytucjami (Urząd Miejski, Straż miejska, Uniwersytety Trzeciego Wieku, MOPR).

W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku” odbędzie się w następujących lokalizacjach

na obszarze właściwości Izby Notarialnej w Gdańsku:

 

·         Bydgoszcz: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Plac Wolności 9

·         Gdańsk: Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, sala nr 107

·         Toruń: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Wały gen. Sikorskiego 13

***

Organizowany od 2010 r. Dzień Otwarty Notariatu jest jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem: w spotkaniach z notariuszami rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Organizatorzy akcji przyjęli założenie, zgodnie z którym udzielane każdego roku porady dotyczą jednego konkretnego zagadnienia. Nie ogranicza to jednak listy tematów udzielanych informacji, ponieważ notariusze odpowiadają na pytania dotyczące wszystkich spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Kontakt:
Aleksandra Robińska
Koordynator DON w Gdańsku
e-mail: aleksandra.robinska@gdin.pl
tel.: 602-466-431

Mateusz Weiss
Koordynator DON w Bydgoszczy
e-mail: weiss@notariuszbydgoszcz.pl
tel.: 662-075-005

Krzysztof Matuszewski
Koordynator DON w Toruniu
e-mail: matuszewski@notariusze.torun.pl
tel.: 609-721-907

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *